Teksti

Šeit es salikšu Īvei tapušo rakstu anotācijas. Manus īsstāstus var lasīt te: stāstums, bet pasakas te: https://harijs.wordpress.com/

Perspektīva


20.01.2013 Pēc ilga pārtraukuma esmu izveidojis ja ne gluži rakstu, tad informatīvu priekšnesumu par japāņu kokgriezēju, kas veido tādas būtnes, kuras parasti patīk meitenēm tajā dzīves periodā, kad viņām rodas pirmās tieksmes pēc vienradžiem. Aizsūtīju rakstu arī pašam meistaram. Viņš paskatījās.. un neko neteica. Te anotācija:
Iedomājieties, jūs siltā vasaras dienā snaužat pieneņu pūku mākonī. Apkārt pastaigājas baltas stirnas un vienradžu mazuļi, bālajās pūkās netālu atlaidušās nāras un zaķi. Jūs pamostaties, bet blakus stāv tapīrs, kas beidz ēst jūsu sapni. Tā nevar būt? Raugieties paši! Jošimasas Cučijas mītiskie tēli.

14.01.2011 Uztapis raksts par vienu varen smalku kokgriezēju: Dēvids Esterlijs ir īpatnējs atgadījums koktēlniecības vēsturē. Ir ļoti daudz entuziastu, kuri labprāt ņem rokās kaltus cerībā ko panākt, taču tikai nedaudzi no tiem, kas kokgriešanu nolēmuši apgūt pašmācības ceļā, gūst panākumus, bet tādu, kurus viņu panākumu dēļ aicinātu restaurēt vecmeistaru veikumus Anglijas galma pilī, iespējams, neatradīsiet nemaz. Turklāt, viņš nav anglis ar ciešām galmam pietuvinātu radu saitēm, bet gan amerikānis. Te tālāk: Trīs gadsimtus vīstošie ziedi Dēvida Esterlija darbos.

12.11.2010 Beidzot esmu saņēmies un uzveidojis galeriju izstādei, kas notika gandrīz pirms diviem gadiem un, kas bija veltīta mana meistara Jāņa Poļaka piemiņai: Jānis Poļaks. Koktēlniecība. Konceptuālais dizains 
Jānis Poļaks bija mans meistars uzņēmumā Īve, kur smēlos dzīves un darba gudrības daudzu gadu garumā. Tur centos apgūt kokgriešanas māku arī no tādiem meistariem kā Bosa (Uldis Salaks), kurš jau kādu laiku dzenā muļķi uz kādas mākoņa maliņas un Jāņa Skuškas, kurš dzenā savu motorlaivu Lielupes krastos. Taču, Jānim Poļakam manā profesionālajā dzīvē bijusi vislielākā nozīme.
 

Kaķis, kas sapņo